Pozor na padělkyV uplynulých měsících jsme zaznamenali enormní nárust prodeje precizních padělků luxusních kabelek, které jsou pro laiky k nerozeznání od originálu. Padělky mohou stát desetitisíce, jejich hodnota je však nulová. Nejvíce padělaného zboží se prodává prostřednictvím Instagramových a Facebookových účtů, na internetových stránkách se zbožím z druhé ruky a na podvodných e-shopech.

Bežnou praxí podvodníků je i padělání účtenek, certifikátů originality, dárkových krabiček a papírových nákupních tašek. Nezkušení internetoví prodejci, reselleři nebo personal shoppeři proto nikdy nemohou stoprocentně zaručit a garantovat původ a originalitu zboží.

Jaký je vůbec rozdíl mezi originálem a padělkem?

Odpověď je velmi snadná – v kvalitě každého detailu. Ne každý je však schopen kvalitu produktu posoudit a velká část lidí ji nevnímá takřka vůbec. Kvalita kůže a materiálu obecně, precizní šití a vysoké standardy při výrobě zboží se logicky odráží i v jeho ceně a hodnotě. Luxusní kabelky jsou natolik kvalitní, že vydrží dlouhá léta nošení, často i desetiletí či celé generace.

Padělek je ILUZE

Jeho hodnota
JE NULOVÁ

Padělky luxusního zboží zaplavují český trh.

Při výrobě padělků nejde o kvalitu, ale o iluzi. Záměrem je co nejlépe vizuálně kopírovat originál. Nehledí se přitom na kvalitu, souměrnost a pevnost šití, ověřené výrobní postupy, ani zneužívání dětské práce. Zatím co originální luxusní kabelka může být skvělou investicí, padělek, který vypadá na první pohled jako originál, představuje pouze vyhozené peníze.

Garantovat originalitu veškerého zboží v Luxury Bags můžeme díky mnohaletým zkušenostem a praxí našeho autentifikačního týmu. Ten musí jednohlasně schválit každý jednotlivý kus přijatý k prodeji. V případě sebemenších pochybností, které mohou být způsobeny například pouze drobnou výrobní vadou, zboží do prodeje nezařadíme.