LB Weekly

Jedinečný design značky Gucci

Jeden z nejstarších a nejtradičnějších italských módních domů byl založen v roce 1921. Založil jej muž jménem Guccio Gucci, který se živil jako portýr ve vyhlášeném hotelu Savoy v Londýně. Právě zde vznikla jeho vášeň pro kvalitní zavazadla, jeho rukama denně prošlo neskutečné množství různorodých cestovních zavazadel a tak se naučil jak rozpoznat skutečnou kvalitu v detailech. Netrvalo dlouho a roku 1920 přišlo otevření jeho prvního podniku soustředícího se na výrobu zavazadel a kožených jezdeckých potřeb. Dodnes je jezdectví jedním z ústředních prvků značky Gucci.

Společnost Gucci začala prosperovat, ale bohužel s příchodem druhé světové války došlo k zastavení importu kůže do Itálie. Guccio na tuto velmi nemilou situaci zareagoval vytvořením nového odolného materiálu, ze kterého mohl dále vyrábět svá zavazadla. Jednalo se o plátno tkané z konopí, které ozdobil potiskem ve tvaru kosočtverců – diamante canvas. Zavazadla vyráběná s použitím tohoto plátna se stala okamžitě bestsellerem. Byla lehčí než kožená, velmi vkusná a díky plátnu snadno zapamatovatelná.

Nakupovat Gucci

Klasický motiv se dvěma písmeny G vznikl až po převzetí společnosti Gucciho syny. Dalším velmi výrazným motivem značky je Gucci Web – tři pruhy, dva zelené po stranách a červený uprostřed. Gucci Web je známý i v červeno-modrém provedení. Tento detail je používaný snad v každé kolekci Gucci, nádherný je v podobě mašlí, nebo lemů. Krásně vypadá i v kombinaci s potiskem „Flora“, který byl původně vytvořen pro Grace Kelly, která jej představila v podobě šátku v roce 1966.

Zboží značky Gucci je jedním z nejvyhledávanějších pro kvalitu zpracování a jedinečný design. Každá jejich nově představená kabelka má předpoklady stát se ikonickou. Před pár lety byla představena kabelka Dionysus a okamžitě po ní toužily snad všechny ženy. Stejně tak se stala všemi milovanou kabelka Marmont.

V roli kreativního ředitele společnosti nyní stojí Alessandro Michele, který klade důraz na klasický odkaz značky, avšak ve velmi barevné a hravé podobě. Nebojí se být odvážný, co se týče kombinování různých vzorů, materiálů, nebo výšivek. Patrná je jeho inspirace renesancí, kterou kombinuje s novými trendy, čímž vznikají opravdové módní skvosty.

Do e-shopu