LB Weekly

Lanvin - vílovsky něžná móda

Nakupovat Lanvin

Zakladatelka značky Jeanne Lanvin byla jednou z nejúspěšnějších podnikatelek devatenáctého století, vlastně byla tou nejúspěšnější, jelikož nebylo úplně obvyklé, aby ženy podnikaly, to bylo výsadou mužů. V roce 1889 si otevřela svůj první butik s klobouky, bylo ji tenkrát přesně dvaadvacet let a její kariéra právě započala. Jeanne zbořila mýtus nejen o podnikání žen, ale i ten, že jakmile se narodí dítě, kariéra ženy jde do pozadí.

Stalo se tak roku 1897, dnem narození její dcery Marguerite, právě díky ní okouzlila celý svět a její kariéra strmě stoupala. Jeanne svou dceru zbožňovala, měly mezi sebou velmi úzký vztah a Marguerite se stala její múzou. Šila pro ni ty nejkrásnější šaty z dokonalých látek a její dcerka tak měla brzy šatník snů. Zanedlouho se všichni začali o tento snový šatník zajímat, která maminka by pro svoji dceru nechtěla dokonalé oblečení. Malá Marguerite byla chodící reklamou pro její nově otevřené oddělení dětského oblečení, které se nacházelo přímo v butiku Lanvin.

„Nejprve oslní svou dceru, kousek po kousku, oslní svět“ výrok Louise de Vilmorina mluví za vše. Brzy už byl výdělek z oblečení vyšší než z prodeje klobouků a tak vstoupila Jeanne se svou značkou do nové éry. V roce 1909 otevřela další oddělení, tentokrát s módou pro mladé dámy a ženy. Matky s dcerami si sem mohly přijít koupit stejné oblečení, od volnočasového po večerní róby. V tomto trendu byla značka Lanvin opravdu průkopnickou. I ikonické logo vyjadřuje spojení matky a dcery, je inspirované fotografií Jeanne a její milované Marguerite, právě když jsou oblečené ve sladěných modelech.

Modely značky Lanvin jsou velmi půvabné a ženské, zpravidla spíše volnějšího střihu, často zdobené různými krajkami, stuhami a korálky. Právě stuhy jsou vlastně jedním ze stěžejních prvků značky, jsou jimi zdobeny dokonce i kabelky a šperky. Inspiraci Jeanne nacházela velmi často ve starém Řecku a Římě. Její šaty jsou až vílovsky něžné, například v jedné z jejích kolekcí nalezneme topy a sukně tvořené pouze volány. V každé ženě je kousek víly, proč ji neprobudit právě kouskem od této značky? Nebudete litovat.

Do e-shopu